Mladí hasiči

3.10.2021

Hasičský den pro všechny děti z Lubence a okolí Dnes se naši hasiči rozhodli udělat něco jako braňák pro všechny děti. Na každé disciplíně bylo více úkolů, tak aby si zasoutěžili všichni. Přálo nám krásné počasí a tak vylákalo opravdu dost lidí. Celkem si trať prošlo přes sto dětí, nejen hasičských z okolních vesnic a měst, ale i dětí, které se s „hasiččinou“ setkaly poprvé. Na stanovištích si děti mohly vyzkoušet třeba vázání uzlů, přechod přes lano, střelbu ze vzduchovky, hod granátem, hasičské technické prostředky, poznávání stop zvířat, jízdu na koloběžkách, zabalit si evakuační zavazadlo. Jako odměnu měly navíc jízdu na kánoi, což bylo pro děti největší lákadlem. Za splnění disciplín obdrželo každé dítě opravdickou hasičskou medaili a sladkou odměnu. Krásný povedený den.   Děkujeme za uspořádání.